Xbox Series X beyaz renkli ve disksiz olarak geliyor!

Microsoft, Xbox Series X konsolunun disk sürücüsü olmayan beyaz bir versiyonunu hazırlıyor. Beyaz Xbox Series X’in bir dizi sızdırılmış görüntüsü yayınlandı ve bunun, dış cephesinin mevcut siyah Xbox Series X ile aynı tasarıma sahip disksiz bir sistem olduğunu gösterdi.

Xbox Series X disksiz ve beyaz olarak geliyor

Beyaz kaplama, Microsoft’un daha küçük konsolunda kullandığı Xbox Series S “robot beyazı” ile aynı görünüyor. Bu beyaz Xbox Series X’in, konsolu soğutmak için kullanılan soğutucu da dahil olmak üzere bazı dahili bileşenlerin yükseltileceği bildirildi.

Beyaz Xbox Series X’in Haziran veya Temmuz aylarında gelebileceği ve Xbox Series X’in mevcut 499 $ perakende fiyatından 50-100 $ daha düşük bir fiyatla gelebileceği iddia edildi. Microsoft bu özel disksiz Xbox Series X’i yakında piyasaya sürmeyi planlıyorsa bu, şirketin geçen yıl FTC v. Microsoft belgelerinde sızdırılan Xbox Series X konsolunun yenilenmiş sürümünü iptal ettiğini veya ertelediğini gösteriyor.

Kod adı Brooklyn olan bu duyurulmamış konsol yenilemesi, mevcut konsoldan veya bu yeni dikdörtgen konsoldan çok daha silindirik bir Xbox Series X tasarımına sahipti. Ancak aynı zamanda disk sürücüsü de olmayacaktı. Microsoft, dahili belgelerde bu konsolu “tamamen dijital” olarak tanımladı ve yeni bir denetleyici ve Xbox Wireless 2 bağlantısıyla birlikte gelmesi bekleniyordu.

Microsoft, geçici olarak bu Brooklyn konsolunu Kasım ayında 499 $ fiyatla piyasaya sürmeyi planlıyordu. Xbox şefi Phil Spencer, geçtiğimiz Eylül ayında Brooklyn hakkındaki sızıntılara değinerek Xbox donanımına ilişkin planların değişmiş olabileceğini ima etti.

Spencer, Eylül ayında X’te yayınlanan bir gönderide, “Ekibimizin çalışmalarının bu şekilde paylaşıldığını görmek zor çünkü çok şey değişti ve şu anda ve gelecekte heyecanlanacak çok şey var” dedi.

Beyaz Series X, siyah Series X ile aynı bağlantı noktalarını barındırıyor. Bu, Xbox’ın Seagate depolama genişletme kartlarının hala çalışması gerektiği anlamına geliyor ve bu da konsolun depolama kapasitesini artırmanıza olanak tanıyor. Bu güzel bir haber çünkü 140GB Call of Duty: Modern Warfare III gibi bazı oyunlar çok büyük ve oynamak istediğiniz her oyunun tam dosya boyutunu indirmeniz gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x