Ünlü amiral gemisi için yayınlanan güncelleme kullanıcılarını sevindirdi

OnePlus, OxygenOS işletim sistemini iyileştirmek için yoğun bir şekilde çalışıyor ve birçok yeni özellik ile kullanıcı deneyimini artıran güncellemeler sunuyor. Marka, OnePlus 11 akıllı telefonu için OxygenOS 14.0.0.701 güncellemesini yayımladı. Bu yeni sürümle birlikte kullanıcılar birçok değişiklik ve geliştirmeden faydalanacak.

Güncelleme ile gelen en dikkat çekici yeniliklerden biri, daha akıcı animasyonlar. Uygulama açılışı ve kapanışında duvar kağıdı yakınlaştırma ve simge geçişleri eklendi, bu sayede görsel deneyim daha pürüzsüz hale geliyor. Bildirim çekmecesinin en altına kaydırıldığında bir sıçrama animasyonu eklendi ve Hızlı Ayar simgelerinin ve widget’ların katman efektleri optimize edilerek daha doğal ve hassas bir görsel efekt sağlandı. Ana ekran simgeleri ve widget’lar için geçiş animasyonları optimize edildi, cihaz kilidi açıldığında duvar kağıdı yakınlaştırma animasyonları eklendi.

Ayrıca, ekran açılıp kapanırken duvar kağıdı yakınlaştırma animasyonları ve kademeli parlaklık geçişleri eklendi. Hızlı Ayarlar, Bildirim çekmecesi, Ana ekran çekmecesi ve Global Arama’daki arka plan renkleri ve Gaussian bulanıklık efektleri optimize edildi. Kilit ekranı saati ve düğmeler kaybolurken geçiş animasyonu da optimize edildi. Global Arama’ya giriş ve çıkış animasyonları optimize edilerek daha akıcı ve tutarlı bir görsel deneyim sağlandı.

Ünlü amiral gemisi için yayınlanan güncelleme kullanıcılarını sevindirdi

Yeni dokunmatik kontrol deneyimi de önemli iyileştirmeler içeriyor. Ekranın bir yanından kaydırarak bir uygulamadan çıkarken bir geçiş animasyonu eklendi ve bir sayfa açılmadan önce geri dönmek için ekranın bir yanından kaydırarak bir geçiş animasyonu eklendi. Yatay modda bir uygulamadan çıkmak için ekranın kenarından içeri doğru kaydırma veya yukarı kaydırma hareketi sırasında da geçiş animasyonu eklendi. Büyük bir klasörün sağ alt köşesine dokunarak daha fazla uygulamayı görebilirsiniz.

Ayrıca büyük klasörlerdeki uygulama simgelerini aşağı çekip ardından bir uygulamayı tek hamlede açabilirsiniz. Ana ekran ve Son görevler ekranında dokunmatik kontrol tepkiselliği artırıldı, bu sayede dokunma ve kaydırma daha hızlı ve stabil hale geldi. Uygulama kullanım senaryoları için dokunma tepkiselliği artırıldı, örneğin uygulama açma ve kapatma, son görevler arasında geçiş yapma veya uygulamalar arasında geçiş yapmak için hareket kılavuzu çubuğunu kaydırma gibi. Büyük klasörler kullanılırken animasyonlar optimize edildi ve Ana ekrandaki uygulamaları sürüklemek daha pürüzsüz hale geldi.

Sistemde de çeşitli iyileştirmeler yapıldı. Kilit ekranı saati için yatay düzen eklendi. Kilit ekranı desenini çizdiğinizde iz göstermemeyi tercih edebilirsiniz. Hızlı Ayarlarda sesi ayarlayabilirsiniz. Bir mini pencereyi kapatmak için altını sürükleyerek pencere boyutunu ayarlayabilir ve yukarı kaydırabilirsiniz. Sistem kararlılığı artırıldı. Nisan 2024 Android güvenlik yaması entegre edilerek sistem güvenliği artırıldı.

Bu güncelleme şu an için Hindistan’daki kullanıcılara sunuluyor ve önümüzdeki günlerde küresel bir yayılım planlanıyor. Her zamanki gibi güncelleme partiler halinde gelecek, bu yüzden cihazınıza ulaşması yaklaşık bir hafta sürebilir. Ancak, Ayarlar > Cihaz Hakkında > OxygenOS > Güncellemeleri Kontrol Et yolunu izleyerek güncellemenin cihazınıza manuel olarak gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x