Ödüllü dizinin hayranlarına kötü haber


Hayranların heyecanla beklediği ödüllü HBO dizisi Euphoria’nın üçüncü sezonu ertelendi.

Sam Levinson’ın yaratıcısı olduğu dramanın yeni sezonunun prodüksiyonuna yakında başlanması bekleniyordu. Ancak bu plan, karanlık gençlik dramasının senaryoları üzerinde çalışması için Levinson’a daha fazla zaman tanınmasıyla değişti.

Buna ek olarak, gişe canavarı Çöl Gezegeni Bölüm İki’nin (Dune: Part Two) yıldızı Zendaya ve rekortmen romantik komedi Senden Başka’nın (Anyone but You) başrolü Sydney Sweeney gibi isimleri buluşturan oyuncu kadrosunun başka fırsatları değerlendirmesine izin verildi.

Yayıncı kuruluştan yapılan açıklamada, “HBO ve Sam Levinson olağanüstü bir üçüncü sezon yapmaya kararlı” dendi ve eklendi:

“Bu arada, talep gören oyuncularımızın başka fırsatları kovalamalarına izin veriyoruz.”

Bununla birlikte, oyuncuların sözleşmeleri feshedilmedi ve HBO hâlâ Euphoria’nın üçüncü sezonunu 2025’te gösterime sokmayı planlıyor.

HBO’nun duyurusundan kısa süre sonra, üçüncü sezonun gecikmesiyle ilgili daha fazla ayrıntı ortaya çıktı.

Hollywood Reporter ve TheWrap’in aktardığına göre yeni sezon, karakterler liseden mezun olduktan sonra sonra geçecek.

The Wrap’e konuşan üst düzey bir yetkiliye göre bu yaratıcı değişiklik “senaryo sorunlarına” neden oldu ve HBO, Levinson’a “hikayeyi anlatmak için daha fazla zaman vermek istiyor.”

Eylül 2023’te kapak hikayesi için Elle’e verdiği röportajda Levinson, yeni sezonu bir “kara film” diye tanıtmış ve Zendaya’nın canlandırdığı Rue’nun “yozlaşmış bir dünyada ilkeleri olan bir birey olmanın ne anlama geldiğini keşfedeceğini” söylemişti.

Büyük beğeni toplayan Euphoria, HBO’nun en çok izlenen dizilerinden biri.

Euphoria son olarak Şubat 2022’de yayınlanmış ve Temmuz 2023’te dizinin yıldızlarından Angus Cloud’un 25 yaşında hayatını kaybetmesiyle sarsılmıştı.

Cloud’un ölümüyle ilgili Hollywood Reporter’a konuşan bir kaynak, Levinson’ın üçüncü sezonu senaristlerin 2 Mayıs 2023’teki grevinden önce yazdığını söylemişti.

Levinson geçen yıl, kısa ömürlü ve kışkırtıcı müzik endüstrisi draması The Idol’ı kaleme almıştı. Lily-Rose Depp ve Abel “The Weeknd” Tesfaye’nin rol aldığı dizi 5 bölümden sonra iptal edilmişti.

HBO, gecikmenin The Idol’la ilgili tartışmalar nedeniyle olduğunu kesin bir dille reddetti.

TheWrap’e konuşan kişi, “Kimse Sam’e bir yaratıcı olarak inancını kaybetmedi” dedi.

Geçen hafta bir etkinlikte Sweeney’ye HBO’nun popüler dizisinin geri dönmeyebileceğine dair söylentiler sorulmuştu.

26 yaşındaki aktris, moderatöre “Dürüst olmak gerekirse, Euphoria hakkında konuşmak Marvel hakkında konuşmak kadar korkutucu” diyerek eklemişti:

“Bir şey söyledim ve her yere yayıldı.”

Üçüncü sezon için herhangi bir senaryo görüp görmediği sorulduğundaysa Sweeney, “Belki. Bilmiyorum” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x